Zapchany filtr cząsteczek stałych.

Co powinniśmy wiedzieć o filtrze cząsteczek stałych?

Nagromadzenie się zanieczyszczeń na filtrze to poważny problem – może doprowadzić do unieruchomienia auta z silnikiem diesla. Jakie są objawy zanieczyszczonego filtra DPF?

Jakie są objawy zapchanego dpf?

Pierwszy znakiem zapchanego dpf to spadek mocy w samochodzie.
Innym przejawem zapchanego filtra DPF są niespodziewane wzrosty obrotów i częste przechodzenie silnika w tryb awaryjny. Błędy takie są w sterowniku: P2463 bądź P2002.

Filtr DPF i katalizator ich zasada działania.

Wielu kierowców aut z silnikami Diesla, posiadających jednocześnie filtr DPF i katalizator podczas awarii jednego z nich decyduje się na usunięcie filtra – a to poważny błąd. Dlaczego -w tej konfiguracji, urządzenia stanowią odrębne elementy. W sytuacji usunięcia jednego z nich: nie jest możliwa bezpieczna praca silnika bez jednego z nich.
Ważne: aby samochód z silnikiem diesla uzyskało homologacje musi posiadać zarówno sprawny filtr DPF, jak i katalizator o czym wielu kierowców nie wie. Bez tego nie będzie dopuszczone do jazdy. Efektem są kary finansowe i odebranie dowodu rejestracyjnego. Dlatego warto pamiętać, o rozwiązaniu, które generuje mniejsze koszty – okresowej regeneracji filtrów. Sprawdzenie przepływowości filtra można dokonać w naszym warsztacie – koszt takiej usługi to zaledwie 160 zł brutto / szt. Formularz kontaktowy

Czy można wyczyścić samemu filtr DPF?

Oczywiście, że tak, ale… Czyszczenie filtra DPF samodzielnie wymaga odpowiedniej wiedzy i specjalnie do tego przeznaczonych preparatów niestety taka metoda nie gwarantuje bezpieczeństwa. Oraz nie wskaże nam skuteczności jej wykonania. Najlepsze rezultaty daje system hydrodynamicznego czyszczenia filtrów, przy użyciu profesjonalnego sprzętu, np. FF Solutions. Powierzenie serwisu odpowiednio wyposażonym specjalistom, gwarantuje perfekcyjne czyszczenie i możliwość użytkowania filtra przez długi okres.