Jakie są korzyści z czyszczenia filtra cząsteczek stałych za pomocą techniki hydrodynamicznej?

Profesjonalne czyszczenie filtra DPF zapewnia następujące korzyści dla prawidłowego funkcjonowania samochodu.

Wyczyść go – W porównaniu z kosztem wymiany filtra DPF, zlecanie mechanikowi sprawdzania i czyszczenia filtra od czasu do czasu jest rozsądną opcją. Używając zaawansowanego sprzętu i środków chemicznych, regeneracja filtra przywraca dpf do prawie nowego stanu. Chociaż jest to niewygodny wydatek, warto się zastanowić, ponieważ może zapobiec konieczności późniejszego usunięcia całego filtra z powodu zatkania. Czysty system filtrów DPF drastycznie poprawia osiągi samochodu i pozwala na lepsze wrażenia z jazdy.

Środki czyszczące filtr DPF nie mają jednak dobrych opinii, głównie dlatego, że jeśli własny proces regeneracji samochodu nie działa prawidłowo lub nie działa prawidłowo, gromadzenie się osadów, sadz, popiołu będzie tylko kontynuowane.

Korzyści z regeneracji katalizatora samochodowego za pomocą metody hydrodynamicznej.

– przywrócenie przepustowości filtra dpf nawet do 99%

– znaczna poprawa wydajności i żywotności silnika

Czyszczenie hydrodynamiczne filtra dpf.

Innowacyjną technologią czyszczącą  dla filtra DPF jest jego profesjonalna regeneracja  metodą hydrodynamiczną. Odbywa się w specjalnie zaprojektowanej do tego celu maszynie FF Solutions. Wieloetapowy proces regeneracji DPF został przygotowany na podstawie setek prób i testów. Metoda wykorzystuje siłę hydrodynamiczną przepływu wody oraz siłę impulsu sprężonego powietrza. Ruch płynu roboczego jest wymuszony ciśnieniem zewnętrznym, które musi pokonać opory przepływu w kanałach filtra. Sadza, popiół, olej silnikowy, płyn chłodzący i inne skutki spalania m.in. popularne biododatki do paliw są usuwane. Każdy DPF poddawany jest badaniom „przed” i „po” procedurze czyszczenia, co ostatecznie potwierdza wydrukowany wynik drożności. Proces ten przywraca wydajność filtra cząstek stałych do poziomu 98-99%.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu wybraliśmy metodę czyszczenia hydrodynamicznego. Czyszczenie DPF polega na zastosowaniu wodnej technologii czyszczenia i specjalistycznych środków chemicznych w celu zmniejszenia emisji sadzy generowanej przez silnik.