Kontrolka DPF- co to jest i co należy zrobić, jak się zapali?

 Gdy zapali się kontrolka filtra cząstek stałych DPF/FAP w naszym samochodzie to sygnał, że należy się udać do serwisu mechanicznego. Można również zadzwonić do firmy zajmującej się regeneracją filtrów cząsteczek stałych.

Kiedy zapala się kontrolka DPF –  sprawdźmy to?

 Najczęściej kontrolka zapala się podczas jazdy miejskiej. Jej zapalenie informuje, że konieczne jest zainterweniowanie.  Problemem  jest zapchany filtr. Należy przeprowadzić jego diagnozę i konieczna jest regeneracja tego filtra. Nie należy jej ignorować i możliwie jak najszybciej należy rozwiązać problem.

Kontrolka DPF zapala się w sytuacji, kiedy różnica ciśnień środowiska przed filtrem i za jest zbyt duża. Przed filtrem DPF / FAP są montowane czujniki ciśnienia, które odpowiadają za regularne wykonywanie pomiarów. Właśnie to pojawienie się różnic w wynikach definiuje właściwe zachowanie się sterownika. Oznacza to, że w momencie nagromadzenia się dużej ilości sadzy w konstrukcji filtra. Co powoduje zmniejszenie przepływu powietrza i jednocześnie zmniejszenia ciśnienia przed filtrem. Wtedy zapala się kontrolka DPF, która informuje nas o nieprawidłowości działania filtra.

Inny powód zapalenia się kontrolki od filtra DPF /FAP/SCR katalizatora.

Kolejnym powodem w jakim może zapalić się kontrolka jest nagromadzenie się sadzy i popiołu, taka sytuacja może się pojawić po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów od wypalania takiej sytuacji należy zrobić ? Przeprowadzić Regenerację Filtra DPF w profesjonalnym warsztacie zajmującym się bezpośrednio czyszczeniem filtrów.

Co zrobić i gdzie się udać, jak zapali się kontrolka DPF w samochodzie?

Bez względu na markę samochody należy skontaktować się z mechanikiem i zlecić regeneracje filtra DPF. Ponieważ aby skutecznie wyczyścić DPF i pozbyć się awarii w samochodzie należy przeprowadzać profesjonalną regeneracje filtra. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest skorzystanie z metody wodnej tj. wypłukiwania zanieczyszczeń pod wysokim ciśnieniem i przy pomocy działania odpowiednich środków chemicznych na profesjonalnym i przeznaczonym do tego urządzeniu FF Solution. Rozwiązanie to jest całkowicie bezpieczne i pozwala przywrócić sprawność filtra DPF na poziomie nawet 99%.